Anna Skoczylas

Mentor Biznesu w nurcie psychologii pozytywnej, Trener, Coach ICF

Ekspert w zakresie rozwoju pracowników, budowania efektywnych zespołów, wdrażania strategii firm i zarządzania zespołami: sprzedaży, marketingu, obsługi klienta, logistyki, księgowości, a także doświadczony praktyk w negocjacjach z sieciami handlowymi i logistyką w branży FMCG, od wielu lat pełni wysokie funkcje Menadżerskie. Obecnie CEO for Poland w portugalskiej spółce i właściciel firmy konsultingowo – szkoleniowej.

Jako Mentor biznesu i doświadczony Menadżer jednocześnie prowadzi szkolenia, konsultacje, coachingi zespołowe i indywidualne oraz wspiera Zarządy, Menadżerów i organizacje w zarządzaniu zmianą i ich drodze rozwojowej. W pracy trenerskiej i coachingowej czerpie z metodologii zarządzania projektami, zarządzania zwinnego wg Management 3.0., z różnych modeli biznesowych, metod i narzędzi kreatywnych oraz psychologii pozytywnej.

Wyróżnia ją profesjonalizm, kreatywność, podejście biznesowe do nowych rozwiązań i dbałość o jakość środowiska pracy dla ludzi w nim zatrudnionych.

Klienci mówią o niej, że „trafia w punkt”. Posiada umiejętność słuchania globalnego. Sama o sobie mówi, że najważniejsza dla niej jest skuteczność w realizowaniu życiowej misji każdego człowieka, a jej życiową misją jest wspieranie ludzi w osiąganiu najlepszych rezultatów. Ulubione słowa to odwaga, energia i pasja.

Menedżer z 23 letnim doświadczeniem w zarządzaniu firmą, projektami i zespołami, tworzeniu struktury i zmian kultury organizacyjnej, systemów premiowych i motywacyjnych oraz wprowadzaniu na rynek nowych firm i produktów dla międzynarodowych korporacji ( francuskich, szwedzkich i portugalskich) oraz polskich firm prywatnych, a obecnie CEO for Poland w portugalskiej spółce.

Trener i Konsultant biznesu w nurcie psychologii pozytywnej z 16 letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń i programów rozwojowych dla firm z różnych branż: farmaceutycznej, produkcyjnej, medycznej, finansowej, gastronomicznej, technologicznej, IT,  certyfikowany moderator Design Thinking, członek Elite Sales Harvard Bizness Review Polska w edycji Agile Selling, przeszkoliła ponad 2000 osób.

Specjalizuje się w konsultacjach dla firm produkcyjnych i usługowych oraz szkoleniach z zakresu:

 • komunikacji interpersonalnej i zapobiegania konfliktom,
 • skutecznej sprzedaży i negocjacji,
 • obsługi klienta lub pacjenta,
 • budowania zespołów, zaangażowania i efektywności,
 • wdrażania strategii firm i zarządzania zmianą,
 • prezentacji i wystąpień publicznych,
 • zarządzania sobą w czasie i efektywności osobistej,
 • wdrażania innowacyjnej kultury organizacyjnej wg Agile,
 • przywództwa 3.0 wg Jurgena Apello i motywowania pracowników,
 • tworzenia innowacji metodą Design Thinking,
 • rekrutacji z wykorzystaniem Assessemnt Center i akredytowanych testów osobowości Facet5

Certyfikowany Coach ACC ICF i konsultant międzynarodowych testów osobowości FACET5, absolwentka Ericson College International oraz Neurocoaching “Exploring Coaching with Neuroscience”. Prowadzi warsztaty i szkolenia coachingowe dla zespołów oraz coaching indywidualny: life i business coaching, a także coaching kariery oraz Trening Mentalny, ponad 700 godzin coachingowych.

Wykładowca SGH w Warszawie „Zarządzanie projektami” na kierunku Zarządzanie Kapitałem Ludzkim zgodnie z modelem kompetencji Society for Human Resource Management z USA

Członek International Coaching Federation, Elite Sales w Harvard Business ReviewPolska w edycji Agile Selling i Polsko-Portugalskiej Izby Handlowej, Brian Tracy International Business Trainer

Absolwentka podyplomowych studiów z zakresu:

  • Psychologii Motywacji (SWPS)
  • Zarządzania Zasobami Ludzkimi ( SGH)
  • Marketingu i Strategii Marketingowych ( SGH)
  • The Art&Science of Coaching (UJ), Erickson College International accredited by ICF

  a także

  • wyższych studiów mgr inż. Technologii Żywności i Żywienia Człowieka oraz Pedagogiki dla szkół średnich (UWM)

PRYWATNIE KILKA SŁÓW OD SIEBIE

Moja siła płynie z …

…wiary w siłę umysłu, doświadczeń ze sportu i trudnych sytuacji, jakie w życiu przeżyłam. Aktywnie przez 10 lat, oprócz bycia w harcerstwie i zespole muzycznym, uprawiałam sport: piłkę ręczną, lekkoatletykę,judo i taekwondo. Chodziłam 3 razy w tygodniu na treningi, jeździłam na zawody, przegrywałam i wygrywałam, były dni zmęczenia, kontuzji i zniechęcenia, ale zaraz potem przychodziły dni radości, satysfakcji i wiary, że wszystko zależy ode mnie i mojego sposobu myślenia. Właśnie to daje mi siłę do realizacji celów i marzeń, do dawania siły i wiary innym, organizacjom i osobom indywidualnym.

Jak mówił H. Ford „Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.” Zawsze jest więcej niż jedno rozwiązanie, ważne byś wierzył, że możesz osiągnąć to czego pragniesz, a ja Cię będę w tym wspierać, szczególnie gdy pojawiają się trudności, konflikty i zniechęcenie, bo wiem jak to jest, wiem jak przez to przejść i osiągnąć sukces.

Anna Skoczylas

Inspirację czerpię z ...

ciekawej rozmowy z drugą osobą, fotografii, żeglarstwa, nowych miejsc i kultur.
(na zdjęciu z Markiem Kamińskim – polarnikiem, pierwszym zdobywcą dwóch biegunów)

Energią napełniają mnie ...

pozytywne myślenie, zdrowy styl życia, rodzina, przyjaciele, zwierzęta i przyroda.

Uwielbiam ...

podróże, słońce, błękitną wodę
i zapach kawy o poranku.

Moje 3 ulubione cytaty

Każda napotkana osoba wie coś, czego Ty nie wiesz. Ucz się od ludzi.

H. Jackson Brown

Myśl o wielkich sprawach, ale ciesz się drobnymi przyjemnościami.

H. Jackson Brown

Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie osiągnąć.

Napoleon Hill

Co mówią Klienci? Referencje

Kompleksowy program rozwoju

Konsultant p. Anna Skoczylas reprezentująca firmę MINDSET AS Consulting przeprowadziła w naszej firmie „Kompleksowy program rozwoju”, począwszy od analizy i diagnozy procesów zachodzących w firmie, skończywszy na skutecznym wdrożeniu zwinnej kultury organizacyjnej opartej o metodyki Agile, Scrum i Lean.

Program rozwoju i zmiany kultury organizacyjnej, trwający ponad 6 miesięcy, został profesjonalnie i efektywnie dopasowany do potrzeb i specyfiki naszej firmy. Dobrze zaplanowany proces i jego kolejne etapy, warsztatowa forma szkoleń i coachingowe podejście p. Anny Skoczylas znalazły odzwierciedlenie w ankietach ewaluacyjnych, w których uczestnicy transformacji ocenili zarówno program, szkolenia, jak i trenera na bardzo wysokim poziomie.

Z pełną odpowiedzialnością polecamy panią Annę Skoczylas jako solidnego, nawiązującego pozytywne relacje z pracownikami różnego szczebla, konsultanta, trenera i coacha Agile do współpracy.

Emil Majkowski
Prezes Zarządu
Rentals United Sp. z o.o.

Sprawdzone praktyki w zespole „open space”, dzielenie się wiedzą i przepływ informacji jako narzędzia budowania pozytywnej atmosfery i efektywności firmy

Mam przyjemność poinformować, iż pani Anna Skoczylas przeprowadziła na zlecenie Biura Rachunkowego Avalis Sp. z o.o. integracyjne szkolenie dla pracowników pt. „Sprawdzone praktyki w zespole „open space”, dzielenie się wiedzą i przepływ informacji jako narzędzia budowania pozytywnej atmosfery i efektywności firmy”. Szkolenie odbyło się w październiku 2017 r. w Warszawie.

Praktyczne zagadnienia poparte konkretnymi przykładami, warsztatowa forma szkolenia, różnorodność ćwiczeń, możliwość wzięcia udziału w grach oraz dostosowanie programu do specyfiki i wymagań naszego zespołu odzwierciedliła końcowa ocena przyznana przez uczestników szkolenia.

Z przyjemnością stwierdzam, że zarówno prowadzenie szkolenia, jak i zorganizowanie miejsca oraz cateringu przyniosły nam wszystkim wiele pozytywnych wrażeń i integrację pracowników, a zdobyta wiedza i wypracowane rozwiązania przyniosły wymierne korzyści dla sprawnego funkcjonowania firmy po szkoleniu.

Polecam p. Annę Skoczylas jako profesjonalnego trenera i coacha oraz usługi szkoleniowe przez nią realizowane.

Maciej Budziński
Prezes Zarządu
Biuro Rachunkowe
AVALIS Spółka z o.o.

Budowanie efektywnych zespołów oparte o skuteczną komunikację, różnorodność osobowości i pokoleń

Potwierdzam przeprowadzenie szkolenia przez Panią Annę Skoczylas, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Mindset AS Consulting, w dniach 25-26 października 2018 r. pod tytułem „Budowanie efektywnych zespołów oparte o skuteczną komunikację, różnorodność osobowości i pokoleń”.

Podczas szkolenia dla pracowników Departamentu Prawnego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w interaktywnych ćwiczeniach przedstawione zostały uczestnikom:

 1. Etapy i czynniki budowania efektywnych zespołów.
 2. Narzędzia i techniki skutecznej komunikacji.
 3. Typy osobowości i style komunikacji.
 4. Sposoby rozwiązywania konfliktów i nastawienie na współpracę.
 5. Korzyści płynące z różnorodności osobowości i pokoleń w zespole.
 6. Zasady udzielania informacji zwrotnej budującej relacje i rozwój organizacji.

Przedmiot umowy szkoleniowej został odebrany bez zastrzeżeń.

Program szkolenia został rzetelnie przygotowany i dopasowany do potrzeb oraz specyfiki naszej organizacji. Warsztatowa forma szkolenia bogata w interaktywne ćwiczenia grupowe i indywidualne z elementami coachingu oraz dynamiczne prowadzenie, jakość przekazu, szeroka wiedza, doświadczenie w biznesie, osobiste zaangażowanie i wysokie kompetencje Pani Anny Skoczylas znalazły odzwierciedlenie w ankietach ewaluacyjnych, w których uczestnicy szkolenia ocenili zarówno trenera, program szkolenia i materiały szkoleniowe na najwyższym poziomie.

Rekomenduję współpracę z Panią Anną Skoczylas – profesjonalnym trenerem, któremu można powierzyć rozwój kompetencji zawodowych pracowników.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii

Joanna Sauter-Kunach
Dyrektor Departamentu Prawnego

Właściwa komunikacja kluczowym czynnikiem współpracy zespołów i budowania wizerunku szkoły

Na zlecenie Starostwa Powiatowego Wąbrzeźno w czerwcu 2017r. Pani Anna Skoczylas z firmy szkoleniowo – konsultingowej AS Consulting, przeprowadziła warsztaty dla Dyrektorów Szkół Ponadgimnazjalnych pt.: „Właściwa komunikacja kluczowym czynnikiem współpracy zespołów i budowania wizerunku szkoły”.

Szkolenie złożone było z następujących modułów:

 1. Jak skutecznie komunikować się i zjednać do współpracy dorosłych i młodzież o różnych typach osobowości?
 2. Jakie formy pracy może stosować nauczyciel, aby zajęcia były ciekawe i angażujące dla uczestników?
 3. Jak wyzwalać zaangażowanie w zespole?
 4. Jak budować pozytywny wizerunek nowoczesnej szkoły poprzez działania oparte na wspólnych wartościach?

Szkolenie zostało zrealizowane zgodnie z wymaganiami zamawiającego. Wysoka jakość przygotowanych materiałów szkoleniowych, dostosowanie technik dydaktycznych do specyficznych potrzeb naszej instytucji oraz wybór odpowiednich zagadnień świadczą o profesjonalizmie i rzetelności Pani Anny Skoczylas.

Zarówno zastosowanie ciekawych ćwiczeń praktycznych, jak i przekazywanie wiedzy w sposób przystępny i atrakcyjny, wpłynęło na bardzo pozytywną ocenę szkolenia i ogromne zadowolenie uczestników. Wszystko w przyjaznej atmosferze, gdzie zaangażowanie oraz pozytywna energia Pani Anny udzielała się wszystkim uczestnikom, za co serdecznie dziękujemy.

Z przyjemnością polecam firmę AS Consulting w osobie Pani Anny Skoczylas innym firmom i instytucjom, jako solidnego trenera i doradcę biznesowego.

 

Krzysztof Maćkiewicz
Starosta Wąbrzeski

Certyfikaty