Mariusz Orzelski

Agile Interim Manager, Przedsiębiorca, Facylitator innowacji, Agile Coach, Scrum Master, Coach Biznesu i przedsiębiorczości.

Posiada 20 letnie doświadczenie w pracy z nowymi technologiami IT w złożonych organizacjach. Ponad 14 lat praktyki zarządczej. Promował (IPMA), wdrażał i stosował różne metodyki zarządzania projektami testując i dobierając metody do wyzwań. Zafascynowany podejściem Agile i partycypacyjnymi metodami zarządzania (M3.0) praktykuje od wielu lat łącząc Teorię Ograniczeń, Lean, Six Sigma, Lean Startup, Agile, SCRUM oraz Kanban z facylitacją, Design Thinking i innymi metodami innowacji i wspólnego rozwiązywania problemów.

Testuje hipotezy rynkowe, projektuje modele biznesowe, dedykowane procesy, usługi i doświadczenia uczące. Wspiera konwersacje strategiczne i wdrożenia strategii. Inspiruje się teatrem i sztuką tworząc wspaniałe doświadczenia klienta wewnętrznego i zewnętrznego.

Kocha wydobywać ukryty potencjał i tajemne moce osób indywidualnych, zespołów i firm. Projektuje kursy rozwoju umiejętności przywódczych i kreacji. Przemawia, inspiruje i promuje intra/przedsiębiorczość w firmach. Jest coachem przedsiębiorczości.

Z łatwością porusza się wśród technologii wykorzystywanych w biznesie wspierając „Cyfrową transformację” (Digital Transformation) firm. Jest fanem i praktykiem marketingu bezpośredniego. Uczestniczył w wielu elitarnych programach rozwojowych ucząc się od praktyków, m.in. Elite Sales, Elite Leadership w ICAN Institute.

Menedżer z 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu technologiami IT oraz zespołami i projektami technologicznymi. Szczególnie poszukuje i praktykuje metody zarządcze o wysokiej skuteczności.

Coach biznesu, zespołów oraz indywidualny trener i autor programów szkoleniowych online z serii Alpha Leader. Także life coach.

Certyfikowany Facylitator ilm Process Iceberg, Scrum Master z certyfikatem PSM, Agile Coach.

Przedsiębiorca i praktyk metod startupowych „lean startup”, testowania hipotez, MVP, „design thinking” oraz wielu różnych metod innowacji.

Współtwórca społeczności Stowarzyszenia Project Management IPMA, członek Stwarzyszenia Interim Managerów, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Facylitatorów.

Zawsze student, Absolwent WSISiZ pod auspicjami PAN, samouk, uczestnik wielu szkoleń i programów rozwojowych polskich i zagranicznych, np. ICAN Institute Elite Sales, Elite Leadership

PRYWATNIE KILKA SŁÓW OD SIEBIE

Moja siła płynie z …

Z wiary w sens i radość wspólnego tworzenia rzeczywistości, której chcemy. Wielokrotnie przewodziłem różnorodnym zespołom, które tęskniły za prostymi sprawami jak sens pracy, decenienie, rozpoznawalność oraz poczucie że wspólnie z innymi uczestniczy się w czymś większym.

Wieloletnie poszukiwania doprowadziły mnie do znalezienia odpowiedzi kim jest człowiek na Ziemi, do jego ogromnej (i skrywanej) mocy – radości, którą warto wydobywać.

Wierzę w zaczynanie od początku i prawdziwą autentyczną naukę, która odmienia życie.

„Aby ziarno osiągnęło swój największy przejaw, musi zostać całkowicie odblokowane. Skorupa pęka, wnętrze wydostaje się na zewnątrz i wszystko się zmienia. Dla kogoś, kto nie zna co to jest rozwój, może to wyglądać jak kompletna rujnacja.” – Cynthia Occelli.

Inspirację czerpię z ...

Natury, medytacji i obcowania ze zbiornikami wodnymi…

Energią napełniają mnie ...

Chwile kiedy pomogłem drugiemu człowiekowi przekroczyć ograniczenia, zyskać nową perspektywę czy osiągnąć kolejny cel.

Uwielbiam ...

Poznawać nowe tematy, ulepszać, majsterkować, naprawiać, konstruować, tworzyć coś z niczego. Także słońce i turkusową wodę.

Moje 3 ulubione cytaty

Jeśli nie popełniasz błędów co jakiś czas, to znak, że nie robisz nic innowacyjnego.

Woody Allen

Jeśli chcesz przebudzić całą ludzkość, najpierw sam się w pełni obudź. Jeśli chcesz się pozbyć cierpienia na świecie, najpierw pozbądź się wszystkiego co mroczne i negatywne w samym sobie. Wprawdzie największym darem, jaki możesz dać światu jest zmiana samego siebie

Lao Tzu

Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego nie wiedzą inni.

Arystoteles Onassis

Referencje

Mariusz Orzelski został poproszony o konsultacje i interwencyjne zarządzanie w wysoce złożonym i trudnym projekcie wdrożenia unikalnego rozwiązania CRM w branży ubezpieczeniowej.

Jego profesjonalizm, zaangażowanie i konsekwentne wykorzystanie różnych metodyk, szczególnie Agile / SCRUM – przyniosło istotne rozwiązanie kluczowych zagadnień zarządczych projektu.

Jerzy Marowski
Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń
PwC IT Services

Certyfikaty